Problem wypadania włosów

Problem wypadania włosów

Wypadanie włosów to niezwykle powszechny problem, z którym zmagają się osoby w każdym wieku. Należy pamiętać jednocześnie o tym, że utrata około 100 włosów dziennie jest czymś zupełnie normalnym i pod żadnym pozorem nie powinno wzbudzać żadnych obaw. Sytuacja ulega nieco zmianie, gdy wypadanie włosów staje się normalnością, a ilość kosmyków, jakie pozostają np. na szczotce, widocznie przekracza przyjętą liczbę. 

Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów? 

Aby skutecznie pozbyć się problemu lub ewentualnie zidentyfikować schorzenie odpowiedzialne za powstanie problemu konieczne jest poznanie możliwych rodzajów wypadania włosów

  • okresowe wypadanie włosów, które niekiedy nazywane bywa również jako nagłe łysienie telogenowe, 
  • długotrwała utrata włosów, która występuje też pod nazwą przewlekłego łysienia telogenowego, 
  • wypadanie włosów mające ścisły związek z hormonami, 
  • łysienie starcze, czyli utrata włosów wywołana wiekiem. 

Niekiedy może okazać się, że nadmierna utrata włosów skutkować będzie koniecznością wizyty w gabinecie dermatologicznym lub spotkania ze specjalistą w dziedzinie włosów i skóry głowy, czyli trychologiem. Jednak przed tym, zaleca się wdrożenie kuracji dermokosmetykami przeznaczonymi do walki z tym problemem. Produkty dedykowane dla osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów posiada w swojej ofercie marka Ducray, która nie bez przyczyny na całym świecie znana jest jako specjalista od pielęgnacji i problemów skórnych. Należy pamiętać jednocześnie o tym, aby podczas kuracji dermokosmetykami stosować się do zaleceń i wskazówek producentów. Przyda się również uzbrojenie w cierpliwość i danie zarówno włosom, jak i skórze głowy czasu na regenerację. Zaleca się także sprawdzenie następujących hormonów: tarczycy, estrogenów, testosteronu czy prolaktyny. 

Przypomnijmy jeszcze tylko, że u kobiet za wypadanie włosów bardzo często odpowiada nadmiar androgenów, czyli męskich hormonów. Tego typu nieprawidłowości hormonalne są zjawiskiem bardzo częstym i powszechnym. W leczeniu wypadania włosów najważniejsze jest prawidłowe zdiagnozowanie problemu i możliwie jak najszybsze podjęcie działań, mających na celu zminimalizowanie ilości utraconych kosmyków.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz