Jak zadbać o włosy, aby stały się gęste, błyszczące i gładkie?

Jak zadbać o włosy, aby stały się gęste, błyszczące i gładkie?

Piękne, zadbane włosy to wizytówka kobiety. Dzięki nim rysy twarzy lepiej się prezentują, włosy zdecydowanie dodają urody i kobiecości. Wiele razy udowodniono, że panie z długimi włosami częściej przyciągają męskie spojrzenia. Niestety utrzymanie włosów w dobrej kondycji wcale nie jest proste. Farbowanie, zbyt mocne szampony, słońce, wiatr, nieodpowiednia szczotka, to wszystko może sprawić, że włosy będą kruche, matowe i pozbawione sprężystości. Duże znaczenie mają również hormony, kobiety po porodzie często zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów. Kolejnym czynnikiem, który przyczynia się do pogorszenia kondycji fryzury, jest także wiek. Czy istnieje jakiś sposób, by szybko przywrócić naszym włosom blask i zdrowie? Jak zadbać o włosy, by zawsze prezentowały się dobrze?

Kilka prostych kroków do piękniejszych włosów

Bardzo zniszczone włosy wymagają zazwyczaj długiej i systematycznej pracy nad ich odbudową. Tym, co niszczy włosy najbardziej, jest zdecydowanie zabieg rozjaśniania. Czy rozjaśniane włosy mogą wyglądać zdrowo? Istnieje wiele sposobów, by przywrócić dobrą kondycję włosom. Wiele z nich jest prostych, szybkich, a co najważniejsze tanich! Jak zadbać o włosy, szybko osiągnąć pozytywne rezultaty?

  1. Olejowanie włosów – absolutny hit wśród włosomaniaczek. Zabieg olejowania to najskuteczniejsza droga do pięknych włosów. Olej najlepiej nakładać na delikatnie zwilżone włosy. Na głowę można nałożyć czepek, ponieważ pod wpływem ciepła olej lepiej wniknie we włosy. Po upływie pół godziny włosy należy dokładnie umyć, uprzednio emulgując olej odżywką. Po kilku zabiegach różnica powinna być widoczna.
  2. Mycie metodą OMO – odżywka, mycie odżywka to metoda, która sprawdza się szczególnie u właścicielek włosów wysokoporowatych, ze skłonnością do puszenia. Dzięki tej metodzie włosy będą gładkie i błyszczące.
  3. Jak zadbać o włosy przy pomocy szczotki? Najlepiej wymienić wszystkie szczotki ze sztucznego tworzywa na te z naturalnego włosia.

Wystarczy zastosować te trzy proste kroki, a efekty pojawią się błyskawicznie!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz