Żele pod prysznic dla alergików

Żele pod prysznic dla alergików

Skóra alergiczna wymaga specjalnego podejścia. Oznacza to tylko tyle, że produkty, które aplikujemy, nie powinny być kwestią przypadku. Niewłaściwie dobrane mogą doprowadzić do pogorszenia stanu skóry, uwydatnienia lub zaczerwienienia powstałych zmian skórnych lub sprawić, że skóra zacznie piec lub swędzieć.Na dłuższą metę każda z tych reakcji może być bardzo uciążliwa lub sprawiać ból. Kosmetyki oraz produkty myjące przeznaczone dla alergików są bardzo podobne do tych, które używają osoby ze skórą wrażliwą. 

Jakie żele pod prysznic powinni wybierać alergicy? 

Należy dobierać je starannie, a dodatkowo unikać, chociażby twardej wody, która zdecydowanie nie lubi się z delikatną skórą alergików. W zdecydowanej większości osoby ze skórą alergiczną decydują się na stosowanie dermokosmetyków, które pozbawione są parabenów, sztucznych barwników czy zapachu. A jak wygląda kwestia, jeżeli chodzi o kąpiele? Kwestia ta wygląda identycznie jak w przypadku pielęgnacji, chociażby skóry na twarzy.

Posiadacze i posiadaczki skóry skłonnej do alergii podczas kąpieli również powinni używać delikatnych preparatów. Żel pod prysznic wprost idealny dla alergików posiada w swojej ofercie marka Dexeryl, przed którym skóra sucha, atopowa lub z egzemą nie ma żadnych tajemnic. Produkt jest delikatny, ale doskonale radzi sobie z oczyszczaniem skóry. Ponadto jej nie wysusza. Skóra po użyciu jest nawilżona, aksamitnie gładka i dogłębnie odżywiona. Właśnie takich wielofunkcyjnych produktów potrzebuje skóra alergiczna. Warto przypomnieć jednocześnie, że produkty myjące na bazie mydła mogą powodować właśnie wysuszanie skóry. Ich pH nie jest zbliżone do pH skóry. 

Na uwagę zasługuje również temperatura wody. Ta nie powinna być zbyt wysoka, ponieważ to najprostszy sposób do wywołania podrażnień. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie więc letnia woda. 

Wprowadzenie nawet najmniejszych zmian w pielęgnacji może mieć olbrzymi wpływ na stan skóry. Szczególnie tej, która na co dzień jest bardzo delikatna i wrażliwa.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz