Jak wybrać delikatny żel do mycia cery naczynkowej?

żel do mycia twarzy

Cera płytko unaczyniona boryka się z szeregiem problemów takich jak chociażby pękające naczynia krwionośne czy rumień. Dobrze byłoby więc troskliwie o nią zadbać. Nie obejdzie się na pewno bez starannie dobranego zestawu kosmetyków. W jego skład powinien na pewno wchodzić delikatny żel do mycia. Wydaje się, że dość dobrym pomysłem będzie inwestycja w preparat o naturalnym składzie. Naturalne kosmetyki cechują się bowiem dużą skutecznością i bezpieczeństwem. Są także wydajne.

Jakie właściwości powinien posiadać żel myjący?

Wydaje się, że żel myjący powinien jedynie oczyszczać skórę z zabrudzeń. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Od tego rodzaju kosmetyku należy oczekiwać również właściwości zmiękczających i nawilżających. Cera płytko unaczyniona jest bardzo wymagająca i nie wybacza żadnych, nawet najdrobniejszych błędów pielęgnacyjnych. Dobry preparat myjący to taki, który oczyszcza w sposób skuteczny, ale i łagodny. Nie może więc przesuszać cery, ani też powodować wzmożonego łojotoku. Istotne jest także to, aby nie zawierał sztucznych substancji barwiących i zapachowych. Cera płytko unaczyniona może bowiem wyjątkowo źle na nie reagować. Żelu myjącego należy używać przynajmniej wieczorem. O poranku, cerę można przemyć hydrolatem. Skóra płytko unaczyniona powinna dobrze zareagować na hydrolat z róży damasceńskiej, który jest wręcz stworzony z myślą o niej. Każdy, kto posiada skórę naczynkową, musi pamiętać o tym, że delikatny żel do mycia może nie wystarczyć w przypadku konieczności zmycia ciężkiego makijażu. Wówczas dobrym pomysłem może okazać się zastosowanie olejku.

Podobne artykuły:

Jakich składników poszukiwać w żelu do cery płytko unaczynionej?

Cera płytko unaczyniona wymaga bardzo delikatnego oczyszczania. Wydaje się, że dobrze byłoby zainwestować w kosmetyk o naturalnym składzie, bogaty w ekstrakty, woski czy olejki pochodzenia roślinnego. Jeżeli chodzi o konkretne składniki, których warto poszukiwać w żelu, wymienić należy:

  • ekstrakt z kasztanowca
  • wyciąg z pokrzywy zwyczajnej
  • wosk pszczeli
  • witaminę A
  • witaminę C
  • olej z pestek malin
  • olej z kiełków pszenicy.

Wymienione wyżej substancje charakteryzują się wszechstronnymi właściwościami. Część z nich wzmacnia barierę ochronną naskórka, co jest bardzo ważne podczas mycia. Niektóre z nich odpowiadają zaś za jego nawilżenie i regenerację. Ważne jest to, aby delikatny żel do mycia skóry płytko unaczynionej nie zawierał intensywnie działających detergentów, takich jak chociażby SLS. Wówczas jego działanie może być zbyt silne. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się chociażby ekstrakt z amli.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz