Krem o działaniu medycznym

Na rynku sprzedażowym wśród wielu dostępnych kosmetyków ochronnych znajduje się produkt Dexeryl emolient. Warto zwrócić uwagę na ten specyfik ze względu na jego wyjątkowe działanie ochronne i pielęgnacyjne.

Dla kogo jest przeznaczony?

Krem ochronny to produkt dedykowany klientom z problemami skórnymi ,które są konsekwencją zbytniej suchości powłok skórnych. Może być też używany przez pacjentów z aktywnymi stanami chorobowymi takimi jak rybia łuska czy atopowe zapalenie skóry. Ze względu na skuteczne działanie bardzo często jest także stosowany przez osoby potrzebujące wysokoskutecznych produktów pielęgnacyjnych do stopy cukrzycowej. W składzie wyrobu medycznego znajdziemy wiele substancji o dobroczynnym działaniu dla zdrowia . Są to min;

glicerol – przechwytujący cząsteczki wody w celu nawilżenia naskórka

wazelina biała – tworząca film ochronny na skórze

parafina ciekła – ograniczająca utratę wody

czy monostearynian glicerolu – aktywnie zmniejszający napięcie powierzchniowe

Ze względu na zastosowanie bezpiecznych składników w recepturze produktu może on być stosowany do ochrony i pielęgnacji dzieci i niemowląt po osiągnięciu pierwszego miesiąca życia. Warto też zaznaczyć, że krem jest bezzapachowy.

Jakie ma działanie?

Starannie dopasowana formuła sprawia, że skład kremu Dexeryl emolient gwarantuje wysoką skuteczność jego działania:

  • sprawia ,że skora staje się gładka i przyjemna w dotyku
  • likwiduje uczucie napięcia i świądu będącego skutkiem suchości
  • łagodzi istniejące już dolegliwości
  • zapobiega utracie wody z skóry
  • zabezpiecza przed nowymi podrażnieniami
  • tworzy rodzaj bariery gwarantującej ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi

Jak stosować krem?

Preparat jest przeznaczony do użytku zewnętrznego z pominięciem błon śluzowych, oczu czy miejsc w których skóra jest uszkodzona. Po odkręceniu tubki należy wycisnąć preparat i czystym dłońmi delikatnie rozprowadzić na powierzchni skóry. Można to robić w zależności od potrzeby od jednego razu nawet do sześciu dziennie .Krem powinno używać się głównie po kąpieli lub prysznicu. Poza nawilżeniem twarzy i dłoni warto też pamiętać o pozostałych częściach ciała takich jak plecy czy szyja. Po zakończonym użyciu tubka powinna zostać zakręcona.

Ile kosztuje Dexeryl emolient?

Produkt dostępny jest w tubkach o trzech różnych pojemnościach. Największa 500-gramowa to koszt około 46 zł, za pojemność 250g trzeba zapłacić około 24zł ,a za najmniejszą tubkę 50g około 11 złotych. Jest on ogólnie dostępny w punktach stacjonarnych jak i w sprzedaży internetowej.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz