Pielęgnacja skóry zimą – na co zwrócić uwagę?

Pielęgnacja skóry zimą - na co zwrócić uwagę?

Zima to szczególnie trudny okres dla skóry. Zimne powietrze na zewnątrz, a w pomieszczeniach suche z powodu ogrzewania. Powoduje to, że wiele osób w zimowych miesiącach boryka się z suchą, a nawet pękającą skórą. Jak temu zaradzić?

Zmiana kosmetyków na zimę

Wraz z nadejściem sezonu grzewczego warto zrobić wymianę kosmetyków w swojej łazience. Pielęgnacja skóry zimą powinna opierać się o cięższe, bardziej otulające składniki, które będą stanowiły ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Lekkie kremy o żelowej konsystencji są wygodne, ponieważ szybko się wchłaniają, jednak niekoniecznie sprawdzą się zimą. Kiedy temperatura sięga poniżej 0 stopni, nie powinno się stosować kosmetyków na bazie wody. Warto sięgać po cięższe, oleiste konsystencje, które będą stanowiły barierę i nie pozwolą na pękanie skóry. Wymianie powinny też ulec kosmetyki myjące – żel pod prysznic i mydło do rąk. Szczególnie zimą warto usunąć ze swojej pielęgnacji wszelkie mocne detergenty, które dodatkowo potęgują wysuszenie skóry.

O jakich kosmetykach nie wolno zapominać?

Totalny must have to balsam do ust o bogatej konsystencji, najlepiej na bazie masła kakaowego. Ochronny krem do rąk warto nakładać wiele razy dziennie, aby zapobiegać wysuszaniu się dłoni, ponieważ to one najczęściej pękają w zimowych miesiącach. Warto postawić go przy umywalce i stosować po każdym myciu rąk. Kluczowy jest też krem do twarzy, zarówno na dzień, jak i na noc. Na dzień możemy stawiać na lżejsze konsystencje, szczególnie, jeśli później nakładamy makijaż. Na noc jednak postawmy na regenerację i wybierzmy kremy z dużą ilością olei w składzie. Zimą pamiętajmy o ochronie nie tylko części ciała wystawionych na mróz, ale też o tych pod ubraniami. Codziennie po kąpieli należy smarować ciało balsamami o bogatej konsystencji, najlepiej masłami. Warto zaopatrzyć się w taki o otulającym, ciepłym zapachu, aby poczuć się jak w SPA. Dobra pielęgnacja skóry zimą wymaga od nas zmiany pewnych nawyków, jest to jednak niezbędne, aby nie dotknął nas problem wysuszonej skóry.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz