Idealny makijaż pod okulary – na co zwrócić uwagę?

Makijaż pod okulary

Dla osób noszących okulary wiele elementów makijażu może być problematyczne. Okulary opierają się na części twarzy, przez co mogą powodować uszczerbki w makijażu. Dodatkowo szkła z dużą korekcją powodują wizualne zaburzenie proporcji twarzy. To wszystko sprawia, że już na etapie wykonywania makijażu należy wziąć to pod uwagę, tak aby efekt po założeniu okularów prezentował się jak najlepiej.

Jak zapobiec wycieraniu się podkładu na nosie?

Najbardziej dokuczliwym problemem jest wycieranie się podkładu pod noskami okularów. Dotyczy to nie tylko osób noszących okulary korekcyjne, ale też przeciwsłoneczne. Taki ubytek w podkładzie nie wygląda estetycznie, kiedy je zdejmiemy. Aby wykonać idealny makijaż pod okulary, musimy zadbać o skórę jeszcze przed nałożeniem podkładu. Z pomocą przyjdzie tu dobra baza pod makijaż oraz odpowiednie przygotowanie skóry. W miejscu gdzie noski okularów opierają się na twarzy nie warto nakładać dużej ilości kosmetyków. Dotyczy to zarówno porannej pielęgnacji, jak i samego podkładu. Im mniej warstw, tym lepiej. Dodatkowo szczególnie w tym miejscu warto nałożyć utrwalającą bazę pod makijaż. Jeśli zwykła baza nie pomoże, należy sięgnąć po bazę pod cienie – zazwyczaj są one mocniejsze i utrzymają podkład na dłużej. Taką bazę nakładamy punktowo, nie na całą twarz. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi makijaż w tym problematycznym miejscu będzie nieskazitelny przez wiele godzin.

Okulary wizualnie zmniejszają oczy – jak temu zaradzić?

Ten problem dotyczy tylko osób, które okularami korygują krótkowzroczność. W ich przypadku szkła powodują wizualne zmniejszenie oczu. Idealny makijaż pod okulary sprawi, że ta różnica będzie zredukowana! Wystarczy podkreślić oko mocniej, niż zazwyczaj. Należy unikać używania ciemnej kredki na dolnej linii wodnej, ponieważ to dodatkowo zmniejsza oko. Zamiast tego warto zaznaczyć dolną powiekę rozdymionym, brązowym cieniem. Dodatkowo wizualnie powiększymy oko przez użycie beżowej kredki na linię wodną. Dobrym pomysłem będzie też wykonanie kreski eyelinerem. Nic tak nie powiększa oczu jak wachlarz długich rzęs, dlatego na specjalne wyjścia warto zdecydować się na doklejenie sztucznych rzęs. Zastosowanie wszystkich trików razem sprawi, że oko będzie wyraziste, nawet za szkłem okularów.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz