Demakijaż i oczyszczanie – jak wykonywać je prawidłowo?

Demakijaż i oczyszczanie - jak wykonywać je prawidłowo?

Idealnie gładka i promienna skóra bez śladu niedoskonałości, marzy o tym niemal każda kobieta! Niestety idealna cera to coś, o co czasami trzeba zawalczyć. Wypryski ropne, podskórne pryszcze, wągry, zanieczyszczenia to wszystko sprawia, że buzia wygląda nieestetycznie. Cera z niedoskonałościami sprawia, że wiele kobiet odczuwa kompleksy oraz traci na pewności siebie. Tymczasem większość problemów z cerą bierze się z niewłaściwej pielęgnacji. Każda kobieta powinna wprowadzić do swojej codzienności wieczorny rytuał, jakim jest demakijaż i oczyszczanie. Prawidłowe wykonywanie tych czynności sprawi, że idealna cera stanie się czymś osiągalnym! Jak właściwie oczyścić skórę i przygotować ją do aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych?

Demakijaż i oczyszczanie – pierwszy krok do idealnej cery

Wieczorna pielęgnacja jest bardzo ważna nie tylko ze względu na wypryski. Wieczorne rytuały mogą też znacznie opóźnić procesy starzenia się skóry i sprawić, że buzia długo będzie gładka, bez śladu zmarszczek. Tonik, maseczka, serum, krem do twarzy i krem pod oczy to wszystko jest bardzo ważne dla skóry. Niestety żadne kosmetyki nie nie wchłoną się dobrze, jeśli ich aplikacji nie poprzedzi demakijaż i oczyszczanie. Zmycie ze skóry resztek makijażu i zanieczyszczeń sprawi, że stanie się ona gotowa na przyjęcie substancji odżywczych z kosmetyków. Jak prawidłowo oczyścić skórę?

  1. Zrezygnuj z wacików! Pocieranie skóry jest bardzo niezdrowe, przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek oraz podrażnień. Zarówno płyn do demakijażu, jak i tonik można rozprowadzić na twarzy palcami.
  2. Wykorzystaj olejki – olejek może być pierwszym krokiem w demakijażu, masowanie skóry palcami nawilżonymi olejkiem zemulguje makijaż i sprawi, że łatwiej będzie go usunąć.
  3. Po olejku należy wykorzystać płyn do demakijażu, wystarczy zaaplikować kilka kropel na dłoń i masować twarz.
  4. Po płynie mycie pianką, żelem lub specjalnym mydłem – samo przecieranie twarzy płynem micelarnym nie wystarczy, mycie wodą i odpowiednim kosmetykiem to podstawa.

Wykonywanie wszystkich tych kroków przez dwa tygodnie powinno przynieść znaczną poprawę stanu skóry.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz